Schronisko dla bezdomnych na Przeróbce. Dlaczego miasto nie konsultuje ważnych dla mieszkańców decyzji?

2024-03-14

Miasto Gdańsk planuje budowę schroniska dla bezdomnych na Przeróbce. Mieszkańcy osiedla nie zostali jednak poinformowani o planach budowy i nie mieli możliwości wyrażenia swojej opinii na ten temat. Mieszkańcy oskarżają miasto o brak konsultacji i transparentności. Argumentują, że budowa domu dla bezdomnych będzie miała negatywny wpływ na ich osiedle. Obawiają się m.in. wzrostu przestępczości i spadku wartości nieruchomości.

Miasto twierdzi, że konsultacje z mieszkańcami nie są wymagane w tym przypadku. Argumentuje, że budowa domu dla bezdomnych jest inwestycją publiczną, która leży w interesie wszystkich mieszkańców Gdańska.

Co powinno zrobić miasto:

  • Miasto powinno zorganizować spotkanie z mieszkańcami Przeróbki, aby przedstawić im plany budowy schroniska dla bezdomnych i wysłuchać ich opinii.
  • Miasto powinno przeprowadzić ankietę wśród mieszkańców Przeróbki, aby zapytać ich o zdanie na temat budowy domu dla bezdomnych.
  • Miasto powinno zmodyfikować plany budowy schronisko dla bezdomnych, aby uwzględnić obawy mieszkańców.

Komentarz. Brak konsultacji z mieszkańcami w sprawie budowy schroniska dla bezdomnych na Przeróbce jest niepokojącym zjawiskiem. Miasto powinno dążyć do dialogu z mieszkańcami i uwzględniać ich opinie w procesie decyzyjnym. Trwająca kampania wyborcza do samorządu jest dobrą okazją do pokazania jak miasto traktuje mieszkańców i rozważyć zmianę władz przy urnach.

[AKTUALIZACJA] Jako Kocham Gdańsk włączyliśmy się w akcję zbierania podpisów pod protestem. Możecie nas spotkać na ulicach Przeróbki.

Źródła:

https://www.facebook.com/photo?fbid=726613452889805&set=a.427521789465641

 

https://smilgin.pl/wp-content/uploads/2024/03/logo-rs-kg.png
Opłacone przez KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni
Kontakt
+48-503-074-389
Nadwiślańska 126, 80-680 Gdańsk