O mnie
Radosław Smilgin

W imieniu zapomnianych dzielnic.

Gdańsk Wschód to jeden z najbardziej niedofinansowanych i zdegradowanych obszarów Miasta. W walce o naprawy dróg czy bezpieczeństwo zawsze przegrywa ze Śródmieściem oraz z gęściej zaludnionymi dzielnicami Gdańska.

Czas to zmienić!

Radosław Smilgin
https://smilgin.pl/wp-content/uploads/2024/02/rs-about-2.png

Nazywam się Radosław Smilgin

Gdańszczanin z urodzenia. Rocznik 77

Kandyduję ponieważ w swojej działalności często spotykam się z niewiedzą, oporem urzędniczym i niemożnością rozwiązania nawet najprostszych problemów. Liczę, że dzięki silnemu mandatowi będę mógł formować kształt i krajobraz mojego Miasta. 

Doktorant Politechniki

Miłośnik drewnianej architektury. Właściciel drewnianej Chaty na Wyspie

Radny dzielnicowy

Przedsiębiorca. Właściciel Software & Testing House

Radosław SmilginGdańszczanin

Urodziłem się w Gdańsku w 1977 roku. Na początku mieszkałem na Dolnym Mieście w okolicach Łąkowej. Ukończyłem szkołę podstawową nr 65. Przez chwilę mieszkałem na Dokach przy Stoczni Gdańskiej. W 2022 roku ukończyłem Politechnikę Gdańską na wydziale ETI. Od 2017 roku mieszkam na Wyspie Sobieszewskiej w okolicy rezerwatu Ptasi Raj.

Kandyduję bo Miasto może być przyjaźniejsze mieszkańcom. Podchodzić do każdego jak do człowieka, a nie jak do petenta. Decyzje mogą być podejmowane transparentnie i z pytaniem Gdańszczan o zdanie. 

Radosław SmilginDziałacz

Działalności społecznej uczę się od 5 lat. Wtedy zdecydowałem się wystartować do Rady Dzielnicy Wyspy Sobieszewskiej. Od tamtego czasu mam na koncie wiele działań na rzecz mojego otoczenia – Wyspy Sobieszewskiej oraz Gdańska. Wśród nich:
– kilkanaście projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego
– założenie Stowarzyszenia Wyspa
– opieka nad architekturą drewnianą i ratowanie nabytej za własne środki Chaty na Wyspie
– w 2024 startuję do Rady Miasta.

Kandyduję bo w swojej działalności społecznej napatrzyłem się jak Miasto rzuca społecznikom kłody pod nogi, jak ich ignoruje i traktuje nierówno. To się musi zmienić.

Radosław SmilginPrzedsiębiorca

Od 2009 roku prowadzę własną Jednoosobową Działalność Gospodarczą, która obecnie zatrudnia około 20 osób. Jest to 21CN Radosław Smilgin – Software & Testing House, który znany jest z marki testerzy.pl
Oprócz tego, wraz z moją żoną, jesteśmy współwłaścicielami Pizza Plus na Wyspie, wg. rankingu Google i Trojmiasto.pl, jednej z najlepszych pizzerii w Gdańsku.

Czym mniej Miasto będzie przeszkadzać małym firmom tym lepiej będzie się rozwijała przedsiębiorczość. Dziś każdy z nas musi współpracować z bezdusznym urzędem, wdrażającym absurdalne przepisy, ciągle podnoszącym podatki  i nieskorym do pomocy.

Radosław SmilginEkspert

Zawodowo zajmuję się jakością oprogramowania, ze szczególnym naciskiem na modele jego wytwarzania oraz sztuczną inteligencję (AI). Jestem autorem kilku książek, w tym bestsellerowej „Zawód Tester” oraz autorem niezliczonej liczby artykułów i publikacji. Często występuję na konferencjach oraz prowadzę wykłady na uczelniach. W przeszłości można było wziąć udział w moich prelekcjach na Uniwersytecie Jagiellońskim, a aktualnie przygotowuję się do powrotu na Alma Mater – Politechnikę Gdańską.  

Kandyduję bo jako ekspert chcę użyć swojej wiedzy w instytucjach publicznych by pomóc im w obszarach technologicznych, w których ewidentnie się gubią. 

Chcesz wesprzeć moją kampanię?

https://smilgin.pl/wp-content/uploads/2024/03/logo-rs-kg.png
Opłacone przez KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni
Kontakt
+48-503-074-389
Nadwiślańska 126, 80-680 Gdańsk