Czas na zmianę władz samorządowych w Gdańsku

2024-03-10

 

Wszyscy chcemy zmiany w Gdańsku, ale jak pokazują przeszłe wybory, przy urnie zazwyczaj wybieramy te opcje, które już znamy. Gdańskiem od lat rządzą Ci sami ludzie z formacji Pawła Adamowicza, który władzę objął w 1998 roku. Obecna Prezydent w 2006 została jego asystentką. W 2010 i 2014 uzyskiwała mandat radnej Gdańska z ramienia Platformy Obywatelskiej. Od 20 marca 2017 do 14 stycznia 2019 była zastępcą prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej. Podczas wyborów samorządowych w 2018 była szefową sztabu wyborczego Pawła Adamowicza (zawiesiła wówczas członkostwo w PO, które nie poparło Adamowicza w związku z niejasnościami z jego majątkiem. W wyborach tych uzyskała reelekcję do rady miasta z ramienia komitetu Wszystko dla Gdańska. 14 stycznia 2019, po zabójstwie Pawła Adamowicza, zaczęła pełnić obowiązki prezydenta Gdańska.
Dziś startuje do wyborów jako kandydatka Koalicji Obywatelskiej (Platformy Obywatelskiej) oraz Wszystko dla Gdańska.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć zmianę tej władzy w Gdańsku. Oto tylko kilka z nich:

1. Brak realizacji obietnic: Obecne władze nie zrealizowały wielu obietnic wyborczych, co budzi frustrację mieszkańców.

2. Problemy z komunikacją: Mieszkańcy Gdańska często skarżą się na brak dialogu z władzami miasta. Konsultacje społeczne są często fasadowe, a głosy mieszkańców nie są brane pod uwagę.

3. Rosnące problemy z zanieczyszczeniem powietrza: Gdańsk zmaga się z problemem smogu, który negatywnie wpływa na zdrowie mieszkańców. Władze miasta nie robią wystarczająco dużo, aby rozwiązać ten problem.

4. Zaniedbania w infrastrukturze: W Gdańsku jest wiele dróg, chodników i ścieżek rowerowych, które wymagają remontu. Mieszkańcy narzekają również na brak miejsc parkingowych.

5. Brak zieleni: W Gdańsku brakuje terenów zielonych, co negatywnie wpływa na jakość życia mieszkańców. Władze miasta nie inwestują wystarczająco w tworzenie nowych parków i skwerów.

6. Niepotrzebne wydatki: Władze Gdańska wydają pieniądze na nietrafione inwestycje, takie jak Polsat Plus Arena Gdańsk. Mieszkańcy uważają, że te pieniądze można by lepiej wykorzystać.

7. Korupcja: W ostatnim czasie w Gdańsku miało miejsce kilka afer korupcyjnych, co podważa zaufanie mieszkańców do władz miasta.

Czas na zmianę!

Mieszkańcy Gdańska zasługują na władze, które będą uczciwie i kompetentnie zarządzać miastem.
Jakie są Twoje powody, by głosować na zmianę? Podziel się nimi w komentarzu!

Pamiętaj, że wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. To Twój głos może zadecydować o przyszłości Gdańska!

https://smilgin.pl/wp-content/uploads/2024/03/logo-rs-kg.png
Opłacone przez KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni
Kontakt
+48-503-074-389
Nadwiślańska 126, 80-680 Gdańsk